Wirtualne Laboratoria Przyszłości

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie „Technologia OpenAI GPT”. Zajęcia przygotowano z myślą o uczniach i nauczycielach szkół ponadpodstawowych, którzy chcą bliżej poznać świat nowoczesnych technologii. Podczas sześciu spotkań uczestnicy odkryją, jak w inspirujący i twórczy sposób wykorzystać te narzędzia w procesie edukacyjnym, by rozwinąć kreatywność i umiejętność krytycznego myślenia.

Kurs organizowany jest w ramach programu „Wirtualne Laboratoria Przyszłości – WLP”, który ma na celu zapewnienie uczniom i nauczycielom szkół ponadpodstawowych w całym kraju dostępu do zaawansowanego oprogramowania naukowo-technicznego oraz komputerów o dużej mocy obliczeniowej w chmurze.

Zajęcia będą obejmowały następującą tematykę:

Jak działa GPT

• Ogólne zasady działania technologii OpenAI GPT.
  • Wykorzystanie chatbotów w edukacji.
  • Jak technologia ta może wspierać proces nauczania i uczenia się.

Wykorzystanie Blendera i GPT w edukacji

• Praktyczne zastosowanie obu narzędzi w edukacji.
  • Połączenie możliwości OpenAI GPT i Blendera dla bardziej angażującego i interaktywnego uczenia.
  • Tworzenie i adaptacja treści edukacyjnych za pomocą AI.

Możliwości i ograniczenia

• Analiza możliwości, jakie oferują na gruncie edukacji GPT i Blender.
  • Dyskusja nad etycznymi i bezpiecznymi sposobami wykorzystania tych technologii.
  • Ograniczenia i wyzwania związane z wykorzystaniem AI i grafiki komputerowej w edukacji.

Praktyczne warsztaty

• Ćwiczenia i scenariusze lekcji z wykorzystaniem OpenAI GPT i Blendera.
  • Interaktywne sesje, podczas których uczestnicy będą mogli eksperymentować z technologią.
  • Budowanie własnych projektów edukacyjnych wspieranych przez AI.

Kurs będzie miał charakter interaktywny i praktyczny. Uczestnicy zostaną wyposażeni w narzędzia i zasoby, które pozwolą na efektywne wykorzystanie technologii AI i grafiki komputerowej w codziennej praktyce edukacyjnej. Na czas szkolenia zyskają również dostęp do wydajnych maszyn wirtualnych na platformie wykorzystującej infrastrukturę firmy Microsoft.

Zajęcia będą trwały 6 tygodni. W każdym tygodniu zaplanowano jedno spotkanie w formie webinaru, trwające do półtorej godziny.

• Zajęcia dla uczniów odbędą się w dniach 6, 13, 20 i 27 listopada oraz 4 i 12 grudnia o godzinie 16:00.
  • Zajęcia dla nauczycieli odbędą się w dniach 7, 14, 21 i 28 listopada oraz 5 i 12 grudnia o godzinie 18:00.

Zakwalifikowani nauczyciele i uczniowie otrzymają szczegółowe informacje drogą mailową.

Więcej informacji na temat kursu oraz link do zapisów dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/wirtualnelaboratoriaprzyszlosci/kurs-openai-gpt

Inicjatywa jest organizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki, Centrum GovTech oraz Instytutu Badań Edukacyjnych.

Zachęcamy do udziału!

Data dodania: 2023-10-19 14:08:42