Wymiana

WYMIANA SZKOLNA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 WE WROCŁAWIU

W 2003 roku rozpoczęliśmy współpracę międzynarodową ze szkołą wielozawodową im Eugeniusza Reintjes w Hameln w Niemczech w landzie Dolna Saksonia. Spotykamy się cyklicznie dwa razy w roku z uczniami i nauczycielami profilu samochodowego. Wymieniamy doświadczenia zawodowe, oferujemy udział w polsko-niemieckich wycieczkach zawodoznawczych i krajoznawczych, przeprowadzamy projekty. Nasze partnerstwo z Hameln to setki wymienionych uśmiechów, niezapomnianych, przemiłych chwil wspólnie spędzonych przez młodzież z Polski i Niemiec oraz edukacja oparta na zapoznaniu z nowoczesnymi formami kształcenia przy współpracy autoryzowanych stacji obsługi pojazdów samochodowych, fabryk samochodów oraz zwiedzaniu nowych, nader   interesujących miejsc w Europie. Podajemy wskazówki do dalszego kształcenia zawodowego za granicą.

Poznajemy zagadki techniki od tych najnowocześniejszych do najstarszych. Rozbudzamy zainteresowania związane z zabytkowymi motocyklami i samochodami. Oferujemy czas na integrację przez wspólne gry i ćwiczenia, dodając sił i motywacji do nowych działań. Podczas spotkań doskonalimy sprawności językowe.

Uczymy zarówno języka ogólnie rozumianej komunikacji werbalnej, jak i języka zawodowego, technicznego, ukierunkowanego na branżę samochodową. W ciągu ostatniej dekady zrealizowaliśmy wymiany, w których udział wzięło ponad 150 uczniów z naszych szkół partnerskich.

W planie mamy realizację kolejnych spotkań. Nasze działania wspiera od 2003 roku międzynarodowa organizacja Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży.