V edycja Konkursu ''Liga Sprawiedliwości''

Ministerstwo Sprawiedliwości zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w V edycji Konkursu „Liga Sprawiedliwości”.

Celem konkursu jest zaangażowanie młodych obywateli w tematykę prawną, która umożliwi im praktyczną naukę oraz wykształci w nich umiejętność pracy w zespole. Poza walorami edukacyjnymi, Liga Sprawiedliwości daje możliwość wzięcia udziału w świetnej rozgrywce polegającej na rywalizacji zgłoszonych przez szkoły drużyn.

Każda ze szkół – podstawowych i ponadpodstawowych może zgłosić jedną lub kilka drużyn liczących od 3 do 5 uczniów. Drużyny ze szkół podstawowych mogą składać się z uczniów klas 4 – 8. Wspomniane drużyny będą tworzyć odpowiednio Ligę Szkół Podstawowych i Ligę Szkół Ponadpodstawowych, w ramach której co tydzień będą rozwiązywać kolejne zadania opublikowane na stronie konkursu w czasie wskazanym przez Organizatora.

Nagrodami w konkursie w kategorii szkół podstawowych są:

1) nagroda I stopnia – nagroda pieniężna w wysokości 2 000 złotych;

2) nagroda II stopnia – nagroda pieniężna w wysokości 1 500 złotych;

3) nagroda III stopnia – nagroda pieniężna w wysokości 1 000 złotych.

Nagrodami w konkursie w kategorii szkół ponadpodstawowych są:

1) nagroda I stopnia – nagroda pieniężna w wysokości 2 000 złotych;

2) nagroda II stopnia – nagroda pieniężna w wysokości 1 500 złotych;

3) nagroda III stopnia – nagroda pieniężna w wysokości 1 000 złotych.

Zgłoszenia drużyny dokonuje opiekun drużyny (nauczyciel) do dnia 31 października 2023 r. (piątek) do końca dnia, za pośrednictwem formularza:

Wraz z formularzem zgłoszeniowym opiekun drużyny powinien przesłać:

- skany oświadczeń uczestników o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie wizerunku (w przypadku pełnoletnich uczniów);

- skany oświadczeń opiekunów prawnych o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie wizerunku uczestników (w przypadku niepełnoletnich uczniów);

- skan zgody uczestników na wykorzystanie utworów

na adres:  liga.sprawiedliwosci@ms.gov.pl  również do dnia 31 października 2023 r.

Terminarz konkursu, zasady zgłoszeń i informacje o wymaganych dokumentach znajdują się na stronie internetowej: www.ligasprawiedliwosci.pl oraz na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/v-edycja-konkursu-dla-szkol-podstawowych-i-ponadpodstawowych-liga-sprawiedliwosci

Data dodania: 2023-10-25 17:22:53
Data edycji: 2023-10-25 17:25:40