Sukces naszych uczniów w XXIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

PIERWSZE MIEJSCA W POLSCE

Klasyfikacja indywidualna XXIII Olimpiady Techniki Samochodowej
Po zsumowaniu punktów zdobytych w półfinale oraz w etapie finałowym XXIII edycji Olimpiady Techniki
Samochodowej poszczególni uczniowie uzyskali następujące wyniki:

1 miejsce: Grzegorz Załęski 103 pkt.

2 miejsce: Kamil Terlecki 96 pkt.

6 miejsce: Jakub Piętowski 89 pkt.

Klasyfikacja zespołowa XXIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej
Na podstawie wyników indywidualnych osiągniętych przez finalistów reprezentujących poszczególne
placówki edukacyjne zsumowanych z wynikami drugiego ucznia z danej szkoły, który uzyskał największą
liczbę punktów w półfinale, zestawiono klasyfikację zespołową najlepszych siedmiu placówek.

1 miejsce Zespół Szkół nr 2 we Wrocławiu 199 pkt.
(Grzegorz Załęski, Kamil Terlecki, opiekun finalistów: Krzysztof Doraczyński)

Etap finałowy (praktyczny) XXIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej przeprowadzono w Warszawie
21 maja 2022 roku w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. Uczestniczyło w nim 13 finalistów, którzy mieli do wykonania dwa zadania.
Zadanie 1 polegało na wykryciu przyczyn usterek i ich usunięciu w silniku o zapłonie samoczynnym 2.0 TDI wyposażonym w zasobnikowy układ wtryskowy Common Rail, zamontowanym w samochodzie osobowym, którego użytkownik zgłosił nierównomierną pracę silnika na biegu ałowym, zwiększone zużycie paliwa i stale świecącą się kontrolkę „check engine”.
Zadanie 2 dotyczyło sprawdzenia poprawności działania układów sterowania silnika o zapłonie iskrowym i automatycznej skrzynki biegów  samochodu osobowego VW Golf VI oraz wykrycia ewentualnych niesprawności tych zespołów.
Data dodania: 2022-05-30 16:10:40
Data edycji: 2022-05-30 17:48:17