Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy z naszej drużyny szkolnej

Przekazanie Betlejemskiego Światła  Pokoju przez harcerzy z naszej drużyny szkolnej

15 grudnia harcerze z naszej drużyny szkolnej przekazali Szkole Betlejemskie Światło Pokoju. W imieniu ZS nr 2 Światło odebrała pani wicedyrektor Danuta Dąbrowska.

IDEA

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat co czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Data dodania: 2022-12-15 15:11:17
Data edycji: 2022-12-15 16:20:14