Projekt Teatralny pt.: „Profilaktyka przez sztukę''

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Centrum Filmowym zaprasza nauczycieli i uczniów szkól ponadpodstawowych z terenu Wrocławia do udziału w Projekcie Teatralnym pt.: „Profilaktyka przez sztukę – „Zwiększanie uważności na problemy psychologiczne, społeczne i psychiczne współczesnej młodzieży",  organizowanym w roku szkolnym 2024/2025.

Projekt ma na celu przygotowanie spektakli teatralnych, które zwiększą świadomość  i wiedzę społeczności szkolnych na temat problemów emocjonalnych, społecznych oraz zdrowia psychicznego wśród młodzieży.

Projekt jest skierowany do grup złożonych z 5 uczniów oraz 2 - 3 opiekunów  z każdej szkoły. Grupy warsztatowe będą tworzone z uczniów kilku szkół, a każda grupa będzie liczyła 15 uczestników uczniów (plus ich opiekunów).

W Projekcie przewidziano 50 godzin warsztatów teatralnych dla grupy, które odbędą się w okresie od listopada 2024 r. do czerwca 2025 r.

Warsztaty prowadzone będą przez wyłonionych do projektu reżyserów, a ich celem będzie opracowanie scenariuszy oraz przygotowanie, wyreżyserowanie  i przeprowadzenie spektakli z młodzieżą.

W załączeniu do niniejszej wiadomości  znajdują się szczegółowe informacje dotyczące ww. Projektu oraz dokumenty zgłoszeniowe.

Nabór uczestników trwa od 17.10.2024 r. do 31.10. 2024 r.

Zgłoszenia szkoły należy dokonać do 31.10.2024 r. poprzez przesłanie skanu karty zgłoszeniowej wraz z załącznikami elektronicznie na adres: dos.wroclaw@dodn.dolnyslask.pl.

O przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się  w dniu 24.10.2024 r. o godzinie 15:30 w formule on-line, za pomocą  Platformy Microsoft Office 365 Teams.

Link do zapisów na spotkanie informacyjne: https://dodn.dolnyslask.pl/szkolenie/?id=27684

Data dodania: 2024-10-17 17:31:32
Data edycji: 2024-10-17 17:32:06