Innowacyjna Szkoła Google

Do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach IT zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, których pasją są nowe technologie. Gwarantujemy im edukację i możliwość zdobywania doświadczeń dzięki praktycznym konkurencjom i bezpośrednim kontaktom ze specjalistami z branży IT.  Wydarzenie obejmie bardzo szeroką pojętą informatykę - od systemów operacyjnych, programowania, poprzez tworzenie scenariuszy gier, robotykę, druk 3D, aż po cyberbezpieczeństwo i wykorzystanie AI. ??‍?

Jako GoCloud będziemy obecni na finałach w Poznaniu wspierając merytorycznie dwie dywizje tegorocznych Mistrzostw IT, Cloud/Chmurę oraz AI. Finaliści będą rywalizować ze sobą pod czujnym okiem naszych ekspertów. Na zwycięzców jak zawsze czekają atrakcyjne nagrody ?

W trakcie finałów nauczyciele też nie będą mogli narzekać na nudę, równolegle do zmagań uczniów będziemy prowadzić dla Was seminarium "Edukacja w przyszłości bliższej i dalszej". Sprawy bliższe to innymi nowe przepisy dotyczące szkół i komunikacji elektronicznej i program "laptop za bon". Sprawy odrobinę dalsze do m.in. wykorzystaniu AI w edukacji. Spotkanie odbywało się w trakcie trwania całego wydarzenia, zarówno w piątek dla nauczycieli szkół podstawowych jak i w sobotę dla przedstawicieli szkół średnich.

Na najbardziej wytrwałych czeka wyjątkowa nagroda - nauczyciele uczestniczący w warsztatach edukacyjnych, otrzymają cyfrową odznakę "Lidera Cyfryzacji" wydaną przez Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) wraz z partnerami MIT - cyfrowe certyfikaty potwierdzające umiejętności zawodowe.

Zapisy szkolnych drużyn do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach IT trwają do 29 września do 10:00 na https://www.mistrzostwait.com/. Ale nie zwlekaj do ostatniej chwili -  29 września startują półfinały - testy online w wybranych kategoriach Mistrzostw.

Finały i konkurencje praktyczne Ogólnopolskich Mistrzostw IT odbędą się w dniach 6-7 października podczas Poznań Game Arena na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP).

Zapisy drużyn szkolnych:

Zapisy nauczycieli na seminarium GoCloud w trakcie finałów:

Data dodania: 2023-09-22 11:22:48
Data edycji: 2023-09-22 11:23:48