Twój czas na staż

Projekt „Twój czas na staż” realizowany jest przez Centrum Kształcenia Zawodowego w imieniu

Gminy Wrocław w okresie od 1 lutego 2021 roku do 31 sierpnia 2023 roku.

Projekt ma na celu:

• zacieśnianie współpracy z lokalnymi pracodawcami dzięki realizacji staży/ kursów kwalifikacyjnych, podniesienie kwalifikacji i wiedzy nauczycieli zawodu, doposażenie pracowni zawodu.

W ramach projektu zaplanowano:

• płatne staże uczniowskie realizowane u lokalnych pracodawców (w tym działających w branżach wpisujących się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje Dolnego Śląska)
  • płatne staże uczniowskie realizowane u lokalnych pracodawców i kursy kwalifikacyjne: AutoCAD- dedykowany dla uczniów z Elektronicznych Zakładów Naukowych oraz Technikum Nr 15, kształcących się na kierunkach: informatyka, grafika i poligrafia cyfrowa; Obsługa wózków widłowych dedykowany dla uczniów z Zespołu Szkół Logistycznych kształcących się w kierunkach: logistyka, spedycja, magazynier
  • szkolenia oraz staże podnoszące kompetencje, wiedzę i kwalifikację nauczycieli
  • doposażenie pracowni nauki zawodu w siedmiu placówkach

Informujemy, że projekt „Twój czas na staż, który realizowany jest przez Centrum Kształcenia Zawodowego w imieniu Gminy Wrocław i został przedłużony do dnia  31.08.2023 roku.

Kontynuacja związana jest z realizacją działań dla uczniów – uchodźców wojennych z Ukrainy,  którzy przybyli od Polski od 24.02.2022 i uczą się w szkołach objętych projektem:

• Technikum nr 2 i  Branżowa Szkoła I st. nr 2 w Zespole Szkół nr 2
  • Technikum nr 15
  • Technikum nr 16 w Zespole Szkół nr 3
  • Technikum nr 12 i Branżowa Szkoła I st. nr 12 w Zespole Szkół Logistycznych
  • Technikum nr 10  w Elektronicznych Zakładach Naukowych
  • Technikum nr 9 i Branżowa Szkoła I st. nr 9 w Zespole Szkół Gastronomicznych
  • Technikum nr 18
  • Technikum nr 19

Ми інформуємо, що проєкт "Твій час на стаж", який реалізується через Центр Професійного Навчання від імені муніципалітету Вроцлав з 1 лютого 2021 року, був продовжений до 31.08.2023 року.

Продовження пов'язане з реалізацією заходів для учнів-військових біженців з України, які прибули до Польської Республіки з 24.02.2022 і навчаються в школах, охоплених проектом:

Технікум № 2 і Галузева Школа І ст. № 2 в Комплексі Шкіл номера 2

Технікум № 15

Технікум № 16 в Комплексі Шкіл № 3

Технікум № 12 і Галузева Школа І ст. № 12 в Комплексі Логістичних Шкіл Технікум № 10 в електронних наукових установах

Технікум № 9 і Галузева Школа І ст. № 9 в Комплексі Гастрономічних Шкіл Технікум № 18

Технікум № 19

Протягом періоду продовження проєкту передбачені наступні форми підтримки, що реалізуються спільно (у всіх з них необхідно взяти участь при прийнятті рішення про приєднання до проєкту):

• Стажування для студентів - заходи, розраховані на групу з 20 студентів. Участь у 150-годинному стажуванні які будуть оплачуватись у розмірі 2 550,00 злотих. Курси польської мови -32-годинні курси, розділені на дві групи, збагачені індивідуальними бесідами з викладачем в розмірі 8 годин /особа
  • Семінари з профконсультантом - їх метою є ознайомлення учасників з місцевим ринком праці та підготовка резюме. Тривалість 6 годин, розділених на дві групи. Під час зустрічі буде присутній перекладач.
  • Профорієнтаційна екскурсія -спрямована на вивчення специфіки діяльності компаній з галузей, що відповідають напрямку навчання стажистів і можливій перспективі працевлаштування в даному секторі.
  • Екскурсія - відвідування найцікавіших місць Вроцлава з ознайомленням з їх історією та мультикультурним виміром.

Informacja w języku polskim Pobierz

нформація українською мовою    Pobierz