Miniprojekt- elektromechanik

Od grudnia w naszej szkole realizowany jest UCZNIOWSKI MINI PROJEKT  BADAWCZY (UMPB) W

ZAKRESIE INNOWACYJNEGO ZASTOSOWANIA W PRAKTYCE WIEDZY Z OBSZARU DANEGO ZAWODU

Temat zaplanowany do realizacji z zakresu Elektromechanika pojazdów samochodowych to:

WYKONANIE STANOWISKA (I PRZEPROWADZENIE BADAŃ) DO SPRAWDZANIA SILNIKA MOTOROWEROWEGO DWUSUWOWEGO WRAZ Z HAMOWNIĄ ELEKTRYCZNĄ DO ZASTOSOWANIA W SZKOLE ZAWODOWEJ

Uczniowie bezpośrednio biorący udział w projekcie:

- Masalski Paweł

- Obstój Dawid

- Kamiński Damian

oraz uczniowie wspomagający z innych klas.

Projekt składał się z 3 etapów i wymagał:

• - Opisu w postaci pracy wydrukowanej w formacie A4 min. 30 stronicowej,
  • - Praktycznego wykonania projektu,
  • - Prezentacji pracy i odpowiedzi na pytania komisji.

NASI UCZNIOWIE Z ZASADNICZEJ SZOŁY ZAWODOWEJ PRACUJĄC POD NADZOREM PANA MARIUSZA KURYŁO W FINALE

ZAJĘLI PIERWSZE MIEJSCE

GRATULUJEMY;)

Wykonanie stanowiska odbyło się od podstaw.

Zostały zakupione profile stalowe, które trzeba było wyczyścić przyciąć i pospawać według projektu.

W celu zapewnienia mobilności przyjęto, że stanowisko składa się z trzech zasadniczych części:

podstawy na czterech kółkach z blokadą, do której przykręcone są elementy mocujące silnik oraz wał wraz z alternatorem jako elementem hamującym,

-    ścianki pionowej, na której zamontowano zbiornik paliwa wraz z przyrządami pomiarowymi

elementów mocujących silnik i wał

Wygląd stanowiska